Jaz, moja družina in moja šola

Mesec september smo na oddelku Čebelic pričeli z izdelavo osebnih izkaznic, s svojimi predstavitvami in z risanjem portretov.

Predstavim se.

Poleg sebe smo predstavljali tudi svoje družine. Tako kot smo ljudje različni, so različne tudi družine, v katerih živimo. Te so bolj ali manj številne z obema staršema ali enostarševske družine. Če pa ožja družina živi skupaj s starimi starši ali drugimi sorodniki, ji pravimo razširjena družina. Kakršna koli je, želimo si, da bi se v njej dobro počutili in bi bili družinski člani drug drugemu v veselje v srečnih trenutkih ter v oporo in spodbudo, ko se soočamo z izzivi.

Drugošolec je narisal svojo sedemčlansko družino. Povezanost in dobro počutje veje iz čudovite slike.

Družina.

Poleg družine pa je narisal tudi bolnišnično šolo. V njej je sicer sam z učiteljico, a srce pove, da se je počutil srečno in zadovoljno.

Pouk v bolnišnični šoli.

V septembru smo izvedli tudi dneve dejavnosti: 23. september je dan slovenskega športa, zato smo ga tudi na oddelku obeležili s športnimi dejavnostmi, prilagojenimi bolnišničnim razmeram. V zadnjem tednu pa smo pri naravoslovnem dnevu Voda eksperimentirali. Poskusi so zakon!

september, 2021
Metoda Leban Dervišević

Rada bi

Učenci bolnišnične šole na URI Soča so imeli v začetku šolskega leta veliko želja.
Nastala je pesem z naslovom Rada bi.

Rada bi

Imela moč, s katero bi živali razumela.
Rada bi, da bi se mi noga pozdravila.
Rada bi,
da se mi uresničijo vse želje.
Da bi bile želje vedno ob meni.
Da ko pomežiknem, se znajdem v drugi državi.
Da ko zaploskam, pridejo k meni vse živali in jih razumem in tudi one mene razumejo.
Da ko se nasmehnem, posije sonce.
Da ko grdo pogledam, nastane dež.
Da če se zelo razjezim, pa nastane nevihta.

Gaja, 7 let

Živali me razumejo. Gaja, 7 let

Tanja Babnik
Sabina Andlovic

Začetek novega šolskega leta

Pa se je začelo novo šolsko leto. Nekateri učenci so se tokrat lahko vrnili v šolske klopi skupaj s svojimi sošolci, drugi pa so ga zaradi zdravstvenih težav pričeli v bolnišnici. Ampak nič zato! V bolnišnici imamo namreč bolnišnično šolo, ki je z veseljem sprejela svoje učence in dijake na vseh oddelkih!

Tudi na našem oddelku se tako s svojimi zdravstvenimi težavami kot s šolskim delom že odločno borijo vsi Levčki. In letos smo prve pogumne Levčke sprejeli tudi v dnevni bolnišnici.

Poleg znanja, ki ga učenci in dijaki pridno pridobivajo pri pouku, jih v bolnišnični šoli spodbujamo tudi k razvijanju njihovih talentov. Ker so naši Levčki zelo ustvarjalni, so že izdelali različne umetnine, s katerimi smo polepšali stene v novi dnevni bolnišnici.

Kako kreativen je učenec Erazem, si lahko pogledate na spodnji fotografiji.

Erazem, 9. razred

Tudi učenki Monika in Mija sta ustvarili čudoviti sliki, ki že krasita skupni prostor v dnevni bolnišnici.

Monika, 9. razred

Mija, 9. razred

Naši učenci pa niso le ustvarjalni, ampak imajo tudi mnogo različnih zanimanj, o katerih vedo zelo veliko in jih z veseljem delijo z nami.

Učenec Ljubo, ki je velik ljubitelj košarke, je pripravil plakat o Luki Dončiću. Na njem lahko najdete veliko zanimivih podatkov in dosežkov tega našega športnika.

Ljubo, 9. razred

Naše Levčke bomo zagotovo spodbujali, da bodo tudi vnaprej razvijali in nadgrajevali svoje talente, kreativnost in zanimanja. Zato smo prepričani, da bomo lahko občudovali še mnoge njihove izdelke.

Tjaša Zver

Primož Suhodolčan

Primož Suhodolčan je slovenski otroški in mladinski pisatelj. Rodil se je 23. maja 1959 v Črni na Koroškem. Njegova dela so zelo priljubljena med otroki in mladostniki in so med najbolj branimi v Sloveniji. V knjižnicah jih je prav težko dobiti. Gotovo poznate knjige, kot so Peter Nos, Kolesar naj bo, Košarkar naj bo, Ranta in košarkarji, Živalske novice. Po knjigi Košarkar naj bo je pisatelj napisal tudi scenarij, po katerem so posneli film. Meni je še vedno najbolj všeč serija Živalskih novic. Ob njej se nasmejem do solz, saj so zgodbe v njej zelo zabavne, včasih prav neverjetne. Trenutno pa prebiram Rantine in Smodlakove prigode. Tudi te zgodbe so zelo zabavne in včasih se vprašam, ali je to sploh še mogoče.

Moja kratka obnova.​

Ranta vrača udarec.

.

Ranta je uspešen košarkar, ki pa se odloči, da košarke ne bo več igral. Nato najprej poskusi biti učenjak, pa kmalu ugotovi, da mu tudi to ne gre preveč od rok. Ni prav pameten. Nato se poskusi v različnih športih, od rolkanja, boksa, nogometa do bandži džampinga in še česa. V ničemer ni uspešen in vedno se ti poskusi zelo slabo končajo. Ves čas je ob njem njegov zvesti Smodlak, ki ga včasih napelje k neumnostim, včasih pa ga tudi odvrne od njih. Zelo zabavne in tudi poučne prigode. Priporočam!

.

Jan, 9. razred