JANUAR

je dobil ime po rimskem bogu Janusu.
Janus je v rimski mitologiji bog vrat in prehodov; pozneje tudi začetka in konca.
Po navadi je upodobljen z dvema glavama in dvema obrazoma.
(Wikipedija)

Tudi mi smo se v januarju še ozirali v decembrska praznovanja pa tudi delali načrte za naprej. Otroci so si med drugim ogledali lutkovno predstavo.
OGLED LUTKOVNE PREDSTAVE

V sredo, 10. 1. 2018, ob 10.45 nas je prišla iskat vzgojiteljica z druge klinike. Odpeljala nas je na lutkovno predstavo Živalski zdravnik. Predstava je potekala v igralnici.

Na pripravljeni oder je prišel zdravnik z rjavim kovčkom. Po telefonu so mu sporočili, da bodo k njemu na pregled prišle živali iz živalskega vrta.

Najprej je prišla opica, ki ji je dal zdravila za angino. Naslednji je bil ptič z zlomljeno perutjo. Zdravnik mu jo je povil in mu dal protibolečinsko zdravilo. Žaba je prišla z jezikom, polnim aft, zdravnik pa ji ga je namazal s kremo. Potem je prišel lev s trnom v šapi in zdravnik mu ga je izpulil. Zajca je bolel trebuh in dobil je odvajalo.

Vse živali so zdravniku na koncu predstave v zahvalo prinesle vsaka svoj izbrani sadež.

Vse živali in zdravnik so govorili v rimah. Zdravnik se je velikokrat zmotil pri govoru in se ob tem zabaval.

Predstava nam je bila všeč. Bila je zabavna, vesela, vse se je dobro izšlo. Kostumi so bili zelo domiselno izdelani. Vsako žival sta igrala dva igralca, zato so živali izgledale bolj resnično. Vsi smo igralcem z veseljem zaploskali.

Otroci z otroškega oddelka dermatološke klinike

Učenki sta narisali risbe, ki prikazujejo januarske zimske radosti, in veveričko, ki išče svoje zimske zaloge.

Špela, 6. razred

Nika, 4. razred

Izbrali pa smo tudi nekaj pregovorov o začetku.

Vsak začetek je težak.
(slovenski pregovor)

Tisoč milj dolgo potovanje se začne z enim samim korakom.
(Lao Ce)

Lepo je na novo začeti. Začetki so nepopisan list, na katerega se lahko napiše najboljše mojstrovine, največje skrivnosti, najbolj izbrane besede. Pričeti pomeni ustvarjati svet novih možnosti, ki jih prej še ni bilo.
(Julia Doria)

Začnimo torej ustvarjati mozaik novega leta.

Andreja Čušin Gostiša
januar 2018