Meseca decembra smo preživeli, kot se za ta praznični mesec spodobi. Veliko smo ustvarjali, peli in se sladkali.
Obiskali so nas vsi trije dobri možje: Miklavž, Božiček in dedek Mraz.
No, Pediatrično kliniki pa je obiskal še en prav poseben mož …

SNEŽENI MOŽ NA PEDIATRIČNI KLINIKI
V Ljubljani že zelo dolgo ni snežilo, pa je s Severnega tečaja na obisk v Ljubljano prišel Sneženi mož. Iskal je otroke, s katerimi bi se lahko igral. Hodil je od šolskega igrišča do šolskega igrišča in otroke razveseljeval s snegom.
Nekega dne pa je prišel pred veliko stekleno hišo. Pred njo je opazil veliko rešilcev in ljudi v belih in modrih oblačilih. Šoferja Lumpija je vprašal, kaj je ta hiša. In šofer je Sneženemu možu povedal, da je to bolnišnica za bolne otroke. Sneženi mož je sklenil, da se mora poigrati tudi s temi otroki. Čeprav je vedel, da se bo na toplem stalil, je vseeno pogumno zakorakal noter. Otroci so se ga vsi zelo razveselili in se igrali z njegovimi gumbki. Iz njegovega okroglega trebuha so izdelali celo nekaj snežnih kep. Vsi so se zelo zabavali. Tudi Sneženi moč, čeprav je vedel, da bo za njim kmalu ostala samo še ena velika luža. Ni bil žalosten, ker je vedel, da je razveselil otroke in da bo tako ali tako na vrata kmalu potrkala pomlad, zaradi katere bi se prej ali slej stalil. Vrnil se bo spet drugo leto.
Jan, 4. razred

Jan, 4. razred, mentorica Tina Žvab