V bolnišničnih šolskih oddelkih smo se na današnji pustni torek, 13. februarja 2024, znašli med zimo in pomladjo. Čeprav je v naši mali kliniki običajno tako, da so otroci in mladostniki v svojih sobah in posteljah, so se danes pa vendarle lahko nekateri izmed njih skupaj z učiteljicami sprehodili tudi naokrog po hodnikih. Od daleč jih je bilo slišati, saj je bolnišnične prostore napolnil smeh, z otroških obrazov pa je bilo razbrati eno samo veselje. Otroci, učitelji in zdravstveno osebje so se pridno maskirali v najrazličnejše maškare, ki so si jih večinoma izdelali sami. Najljubše so jim bile podobe živali. Na nekaterih oddelkih so celo zavihali rokave in se lotili peke, zatorej je ob času kosila zadišalo še po slastnih flancatih. Mmm, pa dober tek.

Manja Žugman