Tudi letos, kot vsako leto do sedaj, smo se na oddelku oblekli v pustne kostime in šli rajat po Pediatrični kliniki in Kliničnem centru.

Pustne maske sva priskrbeli midve z vzgojiteljico Majo. Večino pustnih mask je prinesla Maja; in sicer takšne, kot so zvezdice, zvončki, Indijanci ter angelčki. Posamezne, tudi zelo lepe maske, so bile šerif, pikapolonica, hipi, čarovnica, papagaj.

Našemili so se otroci z oddelka, midve z vzgojiteljico Majo, starši otrok in medicinske sestre. Po hodniku smo si bolj po tiho zapeli in poželi kar neka nasmehov ter navdušenja mimoidočih. Šli smo na intenzivni oddelek Pediatrične klinike, po hodniku Kliničnega centra, v njihovo kuhinjo in po ambulantah.

Vsepovsod so nas lepo in toplo sprejeli. Pokazali smo jim svojo dobro voljo in zapeli. Dali so nam polni košari bombonov, keksov, krofov in čokolad.

Po kosilu smo si jih razdelili in jih z veseljem pojedli ter popili. Imeli smo se res lepo. Preživeli smo še eno tako lepo oddelčno praznovanje.

O tem pričata tudi spodnji fotografiji.

Skupinska slika pusta v igralnici.

Tudi oddelčne sestre so se našemile.

Andreja Gumilar
februar 2018