Naši učenci in dijaki so polni elana zakorakali v novo koledarsko leto. Mesec januar je bil za marsikoga izmed njih tudi precej naporen, saj bilo ob koncu 1. ocenjevalne konference treba pridobiti precej ocen, pri čemer pa se jih je veliko soočalo z različnimi negativnimi čustvi, predvsem s strahom.

Da bi čim bolj olajšali skrbi, povezane s šolskim delom, smo v tem mesecu več časa namenili pogovoru o strahu. Naši učenci in dijaki so razmišljali in se pogovarjali o tem, česa se bojijo, kako izražajo strah in na kakšen način ga premagujejo.

Strah-miselni-vzorec

STRAH

Je viden vse dni,
je viden v temi.
Nas spremlja povsod,
na poti vseh zmot.

Je grda pošast,
gre s kremplji v napad.
Ti sede v srce,
ti cel’ga poje.

Se v njem utopiš
ali zbežiš,
kot stena blediš,
se v potu zbudiš.

Morda preživiš,
a na smrt se bojiš,
da pogoltnil te bo,
dal solz ti bo sto.

Miša, 1. letnik

Strah1 Strah2