Na oddelku C5 smo v sredo, 5. februarja, počastili spomin na našega velikega pesnika Franceta Prešerna. Kulturni dan smo zaznamovali z uredniško dejavnostjo ter obogatili z mnogimi znanimi in manj znanimi podatki iz življenja in dela tega romantičnega pesnika. Učenci in dijaki pa so imeli zahtevno nalogo, saj jih je na mizi čakal zajeten kup najrazličnejših literarnih in drugih prispevkov, ki so jih njihovi predhodniki, hospitalizirani na pediatrični kliniki, od septembra naprej skrbno pripravljali za bolnišnični šolski časopis Utrinke. Mladi uredniki so zavihali rokave, zavihteli male sive celice in prebirali ter analizirali besedila, prav tako pa spretno utemeljevali svoj izbor najboljših prispevkov. Seveda so se marsikdaj kresala mnenja, tako da je bilo v uredništvu nadvse živahno. Po opravljeni nalogi so se lotili še pripravljanja naslovnice ter ilustracij. Ni kaj, v delovni mrzlici, a prešernem razpoloženju, so pripravili časopis od A do Ž … Zdaj pa le še nestrpno čakamo, da izide ter z nami zakoraka počitnicam naproti. Ah, kako prijetno ga bo brati, ko bo šolskega leta konec, se spominjati vsega doživetega, se med vrsticami nasmejati najrazličnejšim šalam, si s kakšno pesmijo obarvati razpoloženje in s kakšno križanko možgančkom ne pustiti spati.

Urednice izbirajo prispevke. Prispevki pod drobnogledom glavnega uredništva.