V mesecu, ki ima najdaljše noči in najkrajše dneve v letu, smo veliko pozornosti namenili pouku. Zato pa so bili učenci še toliko bolj veseli obiska Miklavža, plezajočih Božičkov, glasbene šole, športnikov, gledaliških skupin in vseh gostov, ki so jim v bolnišnici na različne načine lepšali adventne dni.

Učenci glasbene šole so z igranjem na violončelo predstavili čudovite praznične pesmi.

Gledališke skupina Korteks nam je s svojo predstavo ogrela dušo in srce.

Toplo pa je bilo pri srcu učencem tudi takrat, ko smo ustvarjali božično-novoletne okraske z namenom, da jih poklonijo svojim najdražjim.

Iz das mase smo oblikovali srčke, smrekice, ptičke in zvezdice. Vanje smo s čipkami delali odtise.

Okraske smo barvali tako, da so odtisi čipk ostali vidni. Skozi luknjico smo vdeli prejico in darilce je bilo pripravljeno za obdarovanca.

Oblikovali in pisali smo tudi voščilnice. Razmišljali smo, kako bi z voščilom zaželeli srečo, veselje in mir ter pokazali ljubezen ter hvaležnost ljudem, s katerimi živimo in jih imamo radi.

Učenci so takole zapisali svoja voščila.

Voščilo učenke 2. razreda mami:
Vesela sem, da si ti moja mami in da bova skupaj praznovali božič in novo leto.

Voščilo učenke 1. razreda učiteljici:
Zelo dobro učiš. Želim ti, da bi tudi naslednje leto tako dobro učila.

Voščilo učenca 3. razreda zdravstvenemu osebju:
Vesel božič in srečno novo leto. Hvala za vse.

Voščilo učenke 4. razreda zdravstvenemu osebju:
Zelo ste prijazni. Hvala. Ostanite tako prijazni tudi v novem letu.

Mala namizna smrečica.

Smrečica kot voščilo.

Ob zaključku starega leta sta nas obiskali pedagoginji Lucija in Dana iz Muzeja sodobne umetnosti in z učenci izvedli likovno delavnico. Predstavili sta razstavo Dušana Tršarja, umetnika, ki raziskuje in uporablja različne materiale ter jih povezuje v nenavadne odnose in oblike. Učenci so si ogledali katalog, v katerem so bile predstavljene umetnikove svetleče skulpture. Po ogledu kataloga sta pripravili pravo svetlobno poslastico. Z učenci sta se lotili izdelave visečih prostorskih instalacij, ki se svetijo v temi.

Ogledovanje kataloga.

Viseče in svetleče umetnine, ki so jih učenci ustvarili na tokratni likovni delavnici, so radi odnesli domov.

Minca Gale
december 2017